İntermat, 1989 yılında İstanbul’da maya üreticilerine özgü ve zorlu ambalaj ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur. Başarılı büyüme stratejileri sonucunda, İntermat 20 yıldan daha az bir sürede özellikli ambalajlar konusunda Avrupa’da  aranılan bir firma haline gelmiştir. Direkt ve dolaylı ihracatları sayesinde İntermat’ın ürünleri 100’ün üzerinde ülkede, farklı iklim şartlarında, farklı beklentileri karşılamakta ve güvenle kullanılmaktadır.

Bu hızlı büyümeyi desteklemek amacıyla İntermat 2002 yılında ambalaj üretimi için özel olarak tasarlanmış olan, 35.000 metrekarelik bir alan üzerine kurulan yeni üretim tesisine geçmiştir. Kendini her yıl yeni teknolojiler ve sistemler ile yenilemeyi ilke edinmiş bir firma olan İntermat, alanında öncü olan üniversiteler ile yaptığı işbirlikleri sayesinde bir çok konuda bilimin ışığında uzmanlaşmasını devam ettirmiştir.

2012 yılında Türkiye’nin en eski ve köklü topluluklarından biri olan Pak Topluluğu ile birleşmiş, faaliyetlerini Pak Topluluğu Ambalaj Grubu altında sürdürmeye devam etmektedir.